Brexit
  • Naujienos

Siuntos iš Anglijos: Kas pasikeitė nuo Liepos 1 d.?

Europos Sąjunga ilgai planavusi ir vieną kartą dėl pasaulinės pandemijos sprendimą atidėjusi, šį kartą siuntų deklaravimą iš trečiųjų šalių įgyvendino. Nuo Liepos 1 d. visos siuntos iš Anglijos atkeliavusios į Lietuvą turi būti deklaruojamas.

Tai reiškia, kad nusipirkus prekę Anglijos Amazon el. parduotuvėje ir siuntai pasiekus Lietuvą, pirkėjas muitinėje privalo deklaruoti šią prekę. Tai galima atlikti pasinaudojant Lietuvo pašto mokama paslauga arba bandyti deklaruoti savarankiškai, muitinė sako, kad tai atlikti lengva, tačiau perskaitę deklaravimo instrukciją, šiam teiginiui greičiausiai nepritarsite. 

Trečias variantas yra pasinaudoti Atvyko.lt prekių pristatymo paslauga, visus deklaravimo rūpesčius palikti mums ir taip sutaupyti laiko ir išlaidų.

Kas keičiasi?

Iki 2021 m. liepos 1 d. mažos vertės (iki 22 €) iš trečiųjų šalių prekėms nebuvo taikomi papildomi mokesčiai. Nuo liepos 1 d. įsigaliojus naujai tvarkai – visos ne ES šalyse įsigytos prekės turi būti deklaruojamos muitinėje, už jas reikia sumokėti importo PVM bei kitus susijusius mokesčius.

  • Iš Anglijos į LT siunčiamos siuntos apmokestinamos importo PVM (21%), jeigu jų vertė viršija 0,1 Eur. 
  • Jei prekių vertė viršyja 150 Eur, prie importo PVM dar prisidės ir importo muitas, tiesiogiai priklausantis nuo siunčiamų prekių pobūdžio ir prekių kilmės šalies.

Gal galite paprasčiau?

Žinoma. Jeigu Anglijos el. parduotuvėje perkate prekę kuri kainuoja: 

Iki 150 eur – papildomai mokate 21% importo PVM;

Virš 150 eur. – papildomai mokate 21% importo PVM ir importo muitą (pagal kodą)

Kaip yra įvertinama prekės vertė?

Prekei pasiekus Atvyko.lt sandėlį Anglijoje, klientai savo Atvyko.lt paskyroje turi nurodyti prekės vertę bei pridėti užsakymo išrašą. Pagal tai ir yra įvertinama prekės vertė. 

Kiek kainuoja vienos siuntos pasiekusios Atvyko.lt sandėlį deklaravimas?

Siuntos vertė nuo 0 iki 150 eur – 1,99 eur

Siuntos vertė nuo 150 Eur – 4,99 eurPradėti

Turite papildomų klausimų?

Susisiekite su mumis!

El. paštas: info@atvyko.lt

Mob. +370 664 0880